Name |
College |
School |
First Played |
RAC Johnson † |
Christ’s |
Oundle |
1925 |
JR Sherborne † |
Emmanuel |
Leighton Park |
1925 |
ST Jagger † |
Clare |
Malvern |
1925 |
CLM Kilner † |
Christ’s |
Oundle |
1925 |
GF Godfrey † |
Queens’ |
no record |
1925 |
WH Powell † |
Caius |
Oundle |
1925 |
FA Youngman † |
Magdalene |
Durham |
1926 |
AM Russell † |
Clare |
no record |
1926 |
EL Bailey † |
Emmanuel |
Alleyn’s |
1926 |
CD Aarvold † |
Emmanuel |
Durham |
1926 |
AP Dearsley † |
St. Catharine’s |
Alleyn’s |
1926 |
PJB Reynolds † |
Clare |
Oundle |
1926 |
WH Gabb † |
Downing |
Tonbridge |
1927 |
HK Prout † |
Magdalene |
Alleyn’s |
1927 |
GA Bell † |
St. John’s |
Sedbergh |
1927 |
JL Parker † |
Christ’s |
Oundle |
1928 |
JKP Hadland † |
St. John’s |
Cheltenham |
1928 |
BW Greenup † |
St. John’s |
Merchant Taylors’ |
1928 |
DRR Pocock † |
Queens’ |
Oundle |
1929 |
KC Gandar-Dower † |
Trinity |
Harrow |
1929 |
CJ Patterson † |
Christ’s |
St. Paul’s |
1929 |
HFB Foster † |
Peterhouse |
Radley |
1930 |
J Armitage † |
Emmanuel |
Bedford |
1930 |
DE Smith † |
Trinity Hall |
Dulwich |
1930 |
JC Brooks † |
St. John’s |
Tonbridge |
1931 |
JGW Davies † |
St. John’s |
Tonbridge |
1931 |
WT Anderson † |
St. John’s |
Durham |
1931 |
RM Beresford † |
Trinity |
Oundle |
1932 |
JF Burnet † |
Christ’s |
St. Paul’s |
1932 |
RdeWK Winlaw † |
St. John’s |
Winchester |
1932 |
HJH Lamb † |
King’s |
Winchester |
1932 |
DC Fleming-Williams † |
St. Catharine’s |
Christ’s Hospital |
1932 |
RF Keith † |
Caius |
Fettes |
1933 |
HGS Burkitt † |
St. John’s |
Durham |
1933 |
JAC Robertson † |
St. John’s |
UCS |
1933 |
BC Gough † |
Corpus |
Dulwich |
1934 |
FE Baumann † |
St. John’s |
Oundle |
1934 |
RJ Knight † |
Trinity |
Dulwich |
1935 |
GHG Chase † |
Christ’s |
Oundle |
1935 |
JT Robinson † |
King’s |
Bedford |
1935 |
AWE Winlaw † |
St. John’s |
Winchester |
1935 |
BR Darewski † |
Clare |
Haileybury |
1935 |
AT Slator † |
King’s |
Oundle |
1936 |
(R)LD Jasper † |
Clare |
Dulwich |
1936 |
JRL Potter † |
Clare |
Haileybury |
1937 |
JDG Craib † |
Clare |
Eastbourne |
1937 |
PH Annison † |
Caius |
Haileybury |
1937 |
RWK Douglass † |
Clare |
Oundle |
1938 |
FG Commings † |
St. Catharine’s |
St. Paul’s |
1938 |
RM Childs † |
Clare |
Haileybury |
1938 |
GFN Reddaway † |
King’s |
Oundle |
1938 |
JAK Leslie † |
Clare |
Cheltenham |
1939 |
LAB Pilkington † |
Trinity |
Sherborne |
1939 |
PB Nicholls † |
Christ’s |
Oundle |
1939 |
M Paine † |
Jesus |
Bradfield |
1939 |
JG Selwyn† |
Queens’ |
no record |
1942 No match |
TJD Walker † |
Trinity Hall |
Oundle |
1942 No match |
BMW Trapnell † |
St. John’s |
UCS |
1943 No match |
DAA Beardsmore † |
Caius |
Denstone |
1944 No match |
GW Horsley † |
Clare |
Oundle |
1946 |
ER Conradi † |
Caius |
Oundle |
1946 |
GD Stones † |
Clare |
Epsom |
1946 |
JN Redfern † |
Trinity Hall |
Oundle |
1946 |
JM Mills † |
Corpus |
Oundle |
1946 |
HV Brandon † |
King’s |
Winchester |
1946 |
GR Mason † |
Clare |
Christ’s Hospital |
1946 |
GKV Clarke † |
Jesus |
Fettes |
1947 |
ES Isaacs † |
Christ’s |
Dulwich |
1947 |
HJH Gatford † |
Trinity Hall |
Oundle |
1947 |
FS Aldercotte † |
Queens’ |
Oundle |
1948 |
RF Thomas † |
Queens’ |
Bedford |
1948 |
BC Elgood † |
Pembroke |
Bradfield |
1948 |
JC Hanscomb † |
Emmanuel |
Oundle |
1948 |
PI McDowell † |
Trinity Hall |
Christ’s Hospital |
1948 |
PC Clemmow † |
Trinity Hall |
Marlborough |
1948 |
ACW Abrahams † |
Emmanuel |
Bedford |
1949 |
ETH Pease-Watkin † |
Emmanuel |
Haileybury |
1949 |
RL Elgood † |
St. John’s |
Bradfield |
1949 |
PA Deane |
Emmanuel |
Haileybury |
1949 |
JG Burton † |
King’s |
Christ’s Hospital |
1949 |
GC Metcalfe † |
Jesus |
Bedford |
1949 |
JA Holroyd † |
Corpus |
Oundle |
1950 |
MC Leslie † |
Corpus |
Haileybury |
1950 |
AC Bambridge |
Clare |
Bradfield |
1950 |
GHG Doggart † |
King’s |
Winchester |
1950 |
CR Clarke † |
St. John’s |
Oundle |
1950 |
AF Harlow † |
Pembroke |
Dulwich |
1950 |
B Armitage † |
St. John’s |
Oundle |
1951 |
R Subba Row |
Trinity Hall |
Whitgift |
1951 |
RA Parsons |
Jesus |
Oundle |
1951 |
LF Read |
St. John’s |
Oundle |
1951 |
JJ Orchard † |
King’s |
Alleyn’s |
1951 |
DRW Silk † |
Sidney Sussex |
Christ’s Hospital |
1952 |
AP Jackson † |
St. Catharine’s |
Christ’s Hospital |
1952 |
RPH Ainslie † |
King’s |
Kelly College |
1952 |
T Garrett |
Caius |
Alleyn’s |
1952 |
DA Norman † |
Clare |
Epsom |
1953 |
DWR Evans † |
Clare |
Winchester |
1953 |
LF Walker |
Caius |
Alleyn’s |
1953 |
ABW Taylor † |
St. Catharine’s |
Bedford Modern |
1954 |
DJS Guilford † |
Christ’s |
Harrow |
1954 |
AMB Salmon |
Jesus |
Marlborough |
1954 |
JF Pretlove † |
Caius |
Alleyn’s |
1954 |
MP Skliros † |
Clare |
Oundle |
1955 |
JGK Ingram † |
St. Catharine’s |
Merchant Taylors’ |
1955 |
DAW Evans |
St. Catharine’s |
Bedford |
1955 |
MR Cornwall-Jones |
Jesus |
Glenalmond |
1955 |
GA Tiffin † |
St. Catharine’s |
Durham |
1956 |
G Farrar-Brown |
Clare |
Malvern |
1956 |
FFR Fisher |
Trinity |
Winchester |
1957 |
PMD Ingram † |
St. Catharine’s |
Bedford |
1957 |
EA Sayres |
Sidney Sussex |
Sherborne |
1957 |
AC Dracup † |
Selwyn |
Denstone |
1957 |
GC Willsher |
St. John’s |
Felsted |
1957 |
SJB Langdale |
St. Catharine’s |
Tonbridge |
1957 |
JNH Smith |
Clare |
Sedbergh |
1958 |
BWJG Wilson |
Christ’s |
Sedbergh |
1958 |
DH Beevers |
Caius |
Bradfield |
1959 |
DT Sharman |
St. John’s |
St. Dunstan’s |
1959 |
RM Morgan † |
Caius |
Sherborne |
1959 |
MJ Allen † |
Trinity Hall |
Oundle |
1959 |
SN Tovey |
Trinity |
Bristol GS |
1960 |
PR Mitton † |
Queens’ |
Haileybury |
1960 |
FTA Hole |
Trinity Hall |
Radley |
1960 |
JF Charlton † |
Magdalene |
Winchester |
1961 |
SV Bevan |
Christ’s |
Bedford |
1961 |
MD Seymour |
Clare |
Bradfield |
1961 |
RI Jefferson |
Corpus |
Winchester |
1961 |
DRW Hares |
Queens’ |
Leatherhead |
1961 |
PAC Cogan |
Pembroke |
Tonbridge |
1962 |
PDT Crabbe † |
Sidney Sussex |
Oundle |
1962 |
GB Todd |
Peterhouse |
Clifton |
1962 |
AR Windows |
Jesus |
Clifton |
1962 |
D Barnes |
Christ’s |
Winchester |
1963 |
AR Burdon-Cooper |
Emmanuel |
Oundle |
1963 |
PM Whitcombe |
Emmanuel |
Merchant Taylors’ |
1963 |
RBH Dyer-Smith |
Emmanuel |
Bedford Modern |
1963 |
JD Ewart |
Emmanuel |
Whitgift |
1964 |
PG Commings |
St. Catharine’s |
St. Paul’s |
1964 |
A Jannink |
Churchill |
Winchester |
1964 |
JA Chapman-Andrews |
St. John’s |
Blundell’s |
1964 |
DH Cameron |
Pembroke |
Merchant Taylors’ |
1964 |
MW Parkinson |
Christ’s |
Winchester |
1965 |
M. Lintell † |
Magdalene |
Bradfield |
1965 |
RL Dolby |
Caius |
Alleyn’s |
1965 |
AP Lewis |
Magdalene |
Marlborough |
1965 |
CDA Martin-Jenkins † |
Fitzwilliam |
Marlborough |
1966 |
PR Cameron |
Pembroke |
Merchant Taylors’ |
1966 |
CM Bascombe |
Christ’s |
Clifton |
1966 |
DF Ellwood † |
Christ’s |
Merchant Taylors’ |
1967 |
EM Wilkinson |
Trinity |
Bedford |
1967 |
DJP Martin |
Fitzwilliam |
Kelly |
1967 |
AG Parker † |
Selwyn |
Blundell’s |
1967 |
CH Hirst |
Trinity Hall |
Merchant Taylors’ |
1967 |
RL Short |
Emmanuel |
Denstone |
1968 |
G Baker † |
Pembroke |
Alleyn’s |
1968 |
DJ Hebden |
Clare |
Alleyn’s |
1968 |
AF Colver |
Magdalene |
Rugby |
1968 |
RJ Summerfield |
Christ’s |
Blundell’s |
1968 |
AS Dixon † |
Trinity |
Clifton |
1969 |
RJ Armstrong |
St. Catharine’s |
St. Paul’s |
1969 |
SP Berry |
Selwyn |
Sedbergh |
1969 |
TA Cowie † |
Magdalene |
Rugby |
1970 |
DM Storey |
Fitzwilliam |
Merchiston |
1970 |
JGC Wright |
Christ’s |
Radley |
1970 |
JA Cooper |
Pembroke |
Giggleswick |
1971 |
JM Harland |
Caius |
Rugby |
1971 |
DB Arnold † |
Caius |
Bedford |
1971 |
N Mount |
Selwyn |
St. Paul’s |
1971 |
GPTL Whiting |
Sidney Sussex |
Merchant Taylors’ |
1972 |
AC Palmer † |
Emmanuel |
Denstone |
1972 |
RCO Skinner † |
Fitzwilliam |
Rugby |
1972 |
MH Robinson |
Downing |
Bedford |
1973 |
KM van Hasselt |
Selwyn |
Radley |
1973 |
TT Lawson |
Fitzwilliam |
Bristol GS |
1974 |
RH Cleave |
Pembroke |
Bristol GS |
1974 |
DF Richmond |
Trinity Hall |
Merchant Taylors’ |
1974 |
CM Jarman |
Magdalene |
Sherborne |
1975 |
CJ Hunt |
Jesus |
Clifton |
1975 |
CJ Cates |
Corpus |
Clifton |
1975 |
ST Davies |
Queens’ |
Bedford |
1975 |
DM Hurt |
Pembroke |
Bedford |
1975 |
JT Uwins |
Fitzwilliam |
Colston’s |
1976 |
WR Greig |
Selwyn |
Radley |
1976 |
CRF Kemp |
Queens’ |
Bedford |
1977 |
AM Lloyd-Williams |
Pembroke |
Bedford |
1977 |
RL Newby |
Magdalene |
St. Paul’s |
1977 |
WR Todd |
St. John’s |
Malvern |
1977 |
ARH Welford |
St. Catharine’s |
Blundell’s |
1977 |
JL Brown |
Magdalene |
St. Paul’s |
1978 |
AJ Murley |
St. Catharine’s |
Oundle |
1978 |
DR Trew |
Magdalene |
St. Dunstan’s |
1978 |
JC Horrocks |
Trinity Hall |
Winchester |
1978 |
CK Holmes |
Magdalene |
Christ’s Hospital |
1979 |
TJ Wilson † |
St. Catharine’s |
Whitgift |
1979 |
GD Quarry |
Selwyn |
Bedford |
1979 |
RD Knight |
Trinity |
Sherborne |
1979 |
PJ Reeder |
Caius |
Alleyn’s |
1980 |
HH Bohling |
St. Catharine’s |
Felsted |
1980 |
GP Denison |
St. Catharine’s |
Tonbridge |
1980 |
CB Hurt |
Pembroke |
Bedford |
1980 |
AR Matthews |
Pembroke |
Oundle |
1981 |
EB McMullan |
Fitzwilliam |
Oundle |
1981 |
SPT Kemp |
Magdalene |
St. Paul’s |
1981 |
JE Boulton |
Trinity |
St. Paul’s |
1982 |
GM Spensley |
Magdalene |
Radley |
1982 |
IRH Jackson |
Trinity Hall |
Rugby |
1982 |
AC Higgins |
Jesus |
St. Dunstan’s |
1983 |
SWD Egan |
Queens’ |
St. Dunstan’s |
1983 |
CHD Vermont |
Pembroke |
St. Paul’s |
1983 |
IAN Williams |
Magdalene |
Radley |
1983 |
RB Irani |
Selwyn |
Rugby |
1983 |
PM Wright |
St. John’s |
St. Paul’s |
1984 |
WB Boulton |
Trinity |
St. Paul’s |
1984 |
WH Stoddart |
Queens’ |
Sedbergh |
1985 |
AT Cates |
Trinity |
Clifton |
1985 |
DH Jackson |
Trinity Hall |
Rugby |
1985 |
G Culshaw |
Trinity |
Oundle |
1985 |
A Nasser |
Churchill |
Haileybury |
1985 |
JR Oscroft |
Caius |
St. Dunstan’s |
1985 |
JM Tremellen |
St. Catharine’s |
Bradfield |
1986 |
DG Moar |
Clare |
St. Dunstan’s |
1986 |
AJG Morris |
St. John’s |
Merchant Taylors’ |
1986 |
JBW Taylor |
Sidney Sussex |
Oundle |
1986 |
RE Whitehead |
Queens’ |
St. Paul’s |
1987 |
MG Boulton |
Trinity |
St. Paul’s |
1987 |
JS Platts |
St. John’s |
Clifton |
1988 |
DJI Bennett † |
Robinson |
Whitgift |
1988 |
RJH Rigg |
Fitzwilliam |
Loretto |
1989 |
DH Bennett |
Corpus |
Sedbergh |
1989 |
AG Olliver |
Pembroke |
Radley |
1989 |
AB Pringle |
Trinity Hall |
Eastbourne |
1989 |
ST Pratt |
Fitzwilliam |
Cheltenham |
1989 |
JC Armitage |
Girton |
Radley |
1990 |
A Cannon-Brookes |
Trinity Hall |
Oundle |
1990 |
JW Gribble |
Emmanuel |
Sedbergh |
1990 |
RWS Ground |
St. John’s |
St. Paul’s |
1990 |
EA Wodehouse |
Robinson |
Winchester |
1990 |
JM Droop |
Trinity |
St. Paul’s |
1991 |
PWT Neate |
Corpus |
St. Paul’s |
1991 |
PD d’Ancona |
Magdalene |
St. Dunstan’s |
1991 |
BR Taberner |
Emmanuel |
St. Paul’s |
1992 |
MW Vyvyan-Robinson |
Sidney Sussex |
Blundell’s |
1993 |
MS Gee |
St. John’s |
Whitgift |
1993 |
JM Fisher |
Robinson |
St. Paul’s |
1993 |
TD Caroe |
Pembroke |
Eastbourne |
1993 |
MD Latham |
Corpus |
Sedbergh |
1993 |
BPA Monro-Davies |
Magdalene |
St. Paul’s |
(1993) |
MP d’Ancona |
Magdalene |
St. Dunstan’s |
1994 |
JM Wilkinson |
Christ’s |
Tonbridge |
1994 |
JB Townley |
Trinity |
St. Paul’s |
1994 |
CJS Blunt |
Robinson |
Felsted |
1994 |
EJ Hikmet |
Emmanuel |
Merchant Taylors’ |
1995 |
CW Caroe |
Pembroke |
Eastbourne |
1995 |
CK Scobie |
Magdalene |
Radley |
1995 |
PM Shipley |
St. Catharine’s |
Eastbourne |
1995 |
WA Townley |
Clare |
St. Paul’s |
1996 |
ES Jones |
Emmanuel |
Eastbourne |
1996 |
BJ Thomas |
Fitzwilliam |
St. Paul’s |
1997 |
SR Maskell |
Corpus |
Malvern |
1998 |
OR Twinch |
Clare |
Winchester |
1998 |
JAT Richardson |
Caius |
Eastbourne |
1999 |
MPL Tsang |
Emmanuel |
St. Paul’s |
1999 |
TAJ Collier |
Trinity |
St. Paul’s |
1999 |
JLC Lee |
Clare |
St. Paul’s |
1999 |
JEN Price |
Fitzwilliam |
Bradfield |
1999 |
JS Birch |
Corpus |
KES, Birmingham |
1999 |
IA de Weymarn |
St. John’s |
Bloxham |
1999 |
J Fabes |
Magdalene |
Clifton |
2000 |
PJ Caroe |
Christ’s |
Eastbourne |
2000 |
EGR Corner |
Trinity |
St. Paul’s |
2001 |
TJ Bromfield |
Emmanuel |
St. Paul’s |
2001 |
MB Burman |
Downing |
Christ’s Hospital |
2002 |
JM Dickens |
Emmanuel |
Bedford |
2002 |
JCD Paul |
St. John’s |
St. Paul’s |
2002 |
BR Elfick |
Selwyn |
Bradfield |
2003 |
SGP Williams |
Christ’s |
St. Dunstan’s |
2003 |
N Patel |
Trinity |
St. Paul’s |
2003 |
CG Brooks |
Caius |
St. Paul’s |
2004 |
AN Bhuva |
St. John’s |
St. Paul’s |
2004 |
JWW Stevens |
Christ’s |
Tonbridge |
2004 |
MT Hanney |
Jesus |
St. Paul’s |
2004 |
A Beverly |
Girton |
St. Paul’s |
2005 |
J Abecassis |
St. John’s |
Clifton |
2005 |
S Beal |
Homerton |
Eastbourne |
2006 |
MO Belassie |
Caius |
Christ’s Hospital |
2006 |
RS Lebon |
Trinity |
Christ’s Hospital |
2006 |
CP Jones |
Emmanuel |
Tonbridge |
2006 |
PR Simister |
Trinity |
St. Paul’s |
2007 |
A Ladak |
Christ’s |
St. Paul’s |
2008 |
MC Reid |
St. John’s |
Edinburgh Academy |
2008 |
RE Walter |
St. John’s |
Tonbridge |
2008 |
CK Compton |
St. John’s |
Eastbourne |
2008 |
JB Brubert |
Queens’ |
Alleyn’s |
2009 |
A Ashok |
Queens’ |
St. Paul’s |
2009 |
CWD Dewhurst |
St. John’s |
St. Paul’s |
2009 |
WFA Kelly |
Girton |
Winchester |
2009 |
ER Malone |
Churchill |
St. Paul’s |
2010 |
LO Rowland |
Fitzwilliam |
St. Paul’s |
2010 |
PN Gwynn |
Trinity |
Radley |
2010 |
FSW Beardmore |
Clare |
St. Paul’s |
2010 |
TPR Hennock |
Trinity |
Christ’s Hospital |
2010 |
EI Kay |
Emmanuel |
St. Paul’s |
2011 |
TJG Chase |
Churchill |
St. Paul’s |
2011 |
PRH Judge |
Robinson |
Merchant Taylors’ |
2012 |
JN Lane |
St. Catharine’s |
Winchester |
2012 |
JK Malde |
Clare |
St. Paul’s |
2012 |
JS Ader |
Pembroke |
St. Paul’s |
2013 |
WJ Sloper |
Girton |
St. Paul’s |
2013 |
TM Bury |
Queens’ |
Kelly |
2014 |
ZD Brubert |
Fitzwilliam |
Alleyn’s |
2014 |
RB Law |
Pembroke |
St. Paul’s |
2014 |
JW Pinder |
Robinson |
Winchester |
2014 |
BMJ Beltrami |
Selwyn |
St. Paul’s |
2015 |
MJR Shaw |
Homerton |
St. Paul’s |
2015 |
LW Cook |
Emmanuel |
n/a |
2016 |
AMJ Gueroult |
Corpus |
St. Paul’s |
2016 |
ORJ Quarry |
Selwyn |
St. Paul’s |
2016 |
CJ Henderson |
Queens’ |
n/a |
2016 |
CL Simpson |
Robinson |
Rugby |
2016 |
GE Shepherd |
Emmanuel |
Oakham |
2016 |
SJ Haco |
King’s |
Highgate |
2016 |
ADF Boyd |
Churchill |
Edinburgh Academy |
2017 |
J Manger |
Downing |
Oundle |
2017 |
EL Tebboth |
Selwyn |
Merchant Taylors’ |
2017 |
JEB Coombs |
Emmanuel |
n/a |
2017 |
CDB Mabbutt |
Girton |
Whitgift |
2018 |
ECS Pyman |
Corpus |
Sherborne |
2018 |
TJD Bennett |
Emmanuel |
n/a |
2018 |
AJF McPherson |
Homerton |
n/a |
2018 |
HG Tunks |
Newnham |
n/a |
2018 |
HCM Nugent |
Selwyn |
Alleyn’s |
2018 |
A Ahuja |
Caius |
St. Paul’s |
2019 |
ED Thursfield |
Fitzwilliam |
Merchant Taylors’ |
2019 |
BS Yass |
Downing |
St. Paul’s |
2019 |
S Garella |
St. John’s |
Merchant Taylors’ |
2019 |
WL Wells |
St. John’s |
St. Paul’s |
2020 |
ERB Hyde |
Jesus |
Tonbridge |
2020 |
WA Edmonds |
Caius |
St. Olave’s |
2020 |
ILD Blaksley |
Homerton |
n/a |
2020 |
SA Leboff |
Clare |
n/a |
2020 |
RCW Taylor |
St. Edmund’s |
n/a |
2020 |
BDK Burgess |
Caius |
Tonbridge |
2021 |
GF Crawley |
Churchill |
Oundle |
2021 |
DK Leboff |
Trinity Hall |
n/a |
2021 |
LR McKnight |
Clare |
n/a |
2021 |
CL Roker |
Robinson |
n/a |
2021 |
VA Boyd |
Queens’ |
n/a |
2021 |
MA Langtry |
Emmanuel |
n/a |
2022 |
BH Shindler-Glass |
Peterhouse |
St. Paul’s |
2022 |
ID Jenner |
St. John’s |
n/a |
2022 |
MJN Cloke Browne |
Downing |
Winchester |
2023 |
FJA Kottler |
Trinity |
Marlborough |
2023 |
JTA Pyman |
Emmanuel |
Sherborne |
2023 |
R-A Menhart |
Peterhouse |
Bedford |
2023 |
VA King Forbes |
Magdalene |
Alleyn’s |
2023 |
LS Smith |
Peterhouse |
n/a |
2023 |
HJ Fearon |
Fitzwilliam |
n/a |
2023 |
TJ Seely |
Trinity |
n/a |
2024 |
SI Fras |
Peterhouse |
n/a |
2024 |
CJ Abercrombie |
Caius |
n/a |
2024 |
EJ Fitchet |
Downing |
n/a |
2024 |
IKD Chorley |
St Edmund’s |
n/a |
2024 |